Fórum v Davosu letos otevře Merkelová, hlavním tématem bude krize | E15.cz

Fórum v Davosu letos otevře Merkelová, hlavním tématem bude krize

Ekonomické fórum v Davosu
Ekonomické fórum v Davosu
• 
ZDROJ: profimedia

ČTK

Letošní ročník Světového ekonomického fóra (WEF) ve švýcarském Davosu otevře německá kancléřka Angela Merkelová. Oznámili to organizátoři akce, která se bude konat od příštího týdne. K hlavním tématům bude patřit dluhová krize v eurozóně, čemuž odpovídá i seznam hostů.

Ekonomického fóra v horském letovisku Davos se každoročně účastní přední zástupci byznysu i politiky. Letos se jich očekává zhruba 2600, z toho asi 40 hlav států a 18 šéfů předních centrálních bank. Na fóru budou tradičně i desítky novinářů.

Mezi hlavními řečníky bude výkonná ředitelka Mezinárodního měnového fondu (MMF) Christine Lagardeová, americký ministr financí Timothy Geithner, generální tajemník OSN Pan Ki-mun anebo generální tajemník Ligy arabských států Nabíl Arabí.

Zakladatel WEF Klaus Schwab podotkl, že s tím, jak se ukazují problémy globální ekonomiky, začínají představitelé vlád ztrácet důvěru v mladší generaci. Zjišťují totiž, že svět se z finanční krize z roku 2009 v ničem nepoučil.

„Kapitalismus ve své tradiční podobě už opravdu nefunguje,“ řekl Schwab, jehož cituje agentura Reuters. „Všude ve světě zoufale hledáme lidi, kteří jsou schopni nabídnout řešení,“ dodal.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.