Francie má nejvíc lidí bez práce v historii, Hollande neplní předvolební sliby | E15.cz

Francie má nejvíc lidí bez práce v historii, Hollande neplní předvolební sliby

François Hollande
François Hollande
• 
ZDROJ: ctk

ČTK

Share on Facebook Messenger
Počet lidí bez práce se ve Francii v červenci vyšplhal na nový rekord. Oproti loňskému červenci se zvýšil o 4,3 procenta procenta na 3,42 milionu osob. Dnešní údaje francouzského ministerstva práce jsou další ranou pro socialistického prezidenta Françoise Hollandea, který ve volební kampani sliboval pokles nezaměstnanosti.

Údaje o míře nezaměstnanosti ministerstvo nezveřejňuje. Oznámilo ale, že oproti červnu se počet registrovaných nezaměstnaných v červenci zvýšil o 0,8 procenta.

Francie má po Německu druhou největší ekonomiku eurozóny, její růst ale stagnuje a prezidentovi se nedaří splnit slib zajistit pokles nezaměstnanosti. Hollande doufá, že tvorbu pracovních míst i celou ekonomiku podpoří plánované snížení daní podnikům v objemu 40 miliard eur.

Šéf Elysejského paláce tento týden nečekaně obměnil kabinet. Dosavadního levicového ministra hospodářství Arnauda Montebourga nahradil bývalým investičním bankéřem Emmanuelem Macronem. Ekonomové to vnímají jako znamení, že Hollande bude pokračovat v opatřeních na podporu podnikání.

Francouzská vláda nedávno snížila odhad ekonomického růstu pro tento a příští rok, když se ukázalo, že ekonomika země během tří měsíců do června nevykázala žádný růst.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.