Renault zvýšil provozní zisk na rekordních 3,9 miliardy eur | E15.cz

Francouzský Renault zvýšil provozní zisk na rekordních 3,9 miliardy eur

Renault Espace
Renault Espace
• 
ZDROJ: Autorevue.cz

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vstoupit do diskuze
0

Automobilka Renault za loňský rok vykázala rekordní zisk i tržby. Firma  oznámila, že její provozní zisk stoupl o 17 procent na 3,85 miliardy eur (téměř 100 miliard korun). Tržby se díky silné poptávce v Evropě zvýšily o 15 procent na 58,77 miliardy eur.

Automobilka již dříve uvedla, že její prodej v loňském roce vzrostl o 8,5 procenta na 3,76 milionu vozů. Firma zaznamenala rekordní odbyt u hlavní značky Renault i u rumunské nízkonákladové značky Dacia. Letos očekává další růst, zejména díky vyšší poptávce v zahraničí a novým modelům.

Příznivé hospodářské výsledky by mohly upevnit pozici generálního ředitele Carlose Ghosna, který čelí ze strany francouzské vlády tlaku na prohloubení spolupráce s japonským partnerem Nissan. Vláda je s 15procentním podílem největším akcionářem Renaultu.

Automobilka ve čtvrtek uvedla, že na červnové valné hromadě požádá akcionáře, aby schválili Ghosnovo setrvání v čele podniku po další čtyřleté funkční období.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.