MS v hokeji 2020 nebude. Finanční ztrátu by měla vykrýt pojistka | E15.cz

Vše o netradičních investicích

Vše o netradičních investicích Vstoupit do speciálu

Hokejové mistrovství světa letos nebude. Finanční ztrátu by měla vykrýt pojistka

Hokejové mistrovství světa letos nebude. Finanční ztrátu by měla vykrýt pojistka
Dominik Furch byl na střelu Jereho Innaly z ostrého úhlu připravený.
• 
ZDROJ: Michal Beránek (Sport)

ČTK, snk

Hokejové mistrovství světa, které mělo v květnu uspořádat Švýcarsko, bylo kvůli pandemii koronaviru zrušeno. Rozhodla o tom rada Mezinárodní hokejové federace (IIHF). Ve Švýcarsku v současné době platí zákaz všech akcí do 30. dubna.

"Pro mezinárodní hokejovou rodinu je to tvrdá realita, ale musíme ji akceptovat. Koronavirus je globální problém a vyžaduje velké úsilí vládních orgánů v boji proti jeho šíření. IIHF musí udělat všechno pro to, aby tento boj podpořila. V současné době musíme nechat sport stranou a podporovat jak vládní orgány, tak hokejovou rodinu," uvedl prezident IIHF René Fasel.

Na turnaj s rozpočtem přes 30 milionů eur (815 milionů korun), který se měl konat v Curychu a Lausanne od 8. do 24. května, bylo prodáno přes 300 tisíc vstupenek. 

Olympiády jsou prokleté, hlásí japonský vicepremiér. Hry by daly světu naději normálnosti, soudí Kejval

"Rozhodnutí zrušit mistrovství světa bude mít velký dopad na IIHF a její partnery, účastnické země a členy federace. Jak IIHF, tak i organizační výbor mistrovství světa jsou pojistěny na podstatnou část nákladů," uvedl web IIHF.

Zásadní v rozhodnutí byl právě postoj pojišťovny, u níž je šampionát pojištěn. "Pojišťovna v podstatě uznala fakt, že ten stav, co je v Evropě i ve světě, uspořádání a odehrání mistrovství světa neumožňuje," uvedl Petr Bříza, který Česko u Mezinárodní hokejové federace zastupuje.

Autor bestsellerů o lidstvu Harari: Stojíme na rozcestí konce svobody a spolupráce světa

V jakém rozsahu bude pojistka vyplacena a zda budou uhrazeny kompletní náklady, nechtěl pětapadesátiletý bývalý brankář předjímat. 

Pro český hokej tak každopádně skončila sezona. Extraliga i ostatní soutěže byly zrušeny minulý týden. V pátek byly zrušeny zápasy Euro Hockey Challenge, které se měly za účasti české reprezentace hrát v dubnu. České hokejové hry v Brně, závěrečný turnaj Euro Hockey Tour, byl z původního termínu 30. dubna až 3. května přesunut na 27. až 30. srpna.

Noční starosta Štern funguje v Praze už rok. Metropoli mu nyní zklidnil koronavirus

Po předčasném ukončení převážné části ligových soutěží čekají na vývoj situace hokejisté v NHL i nižší AHL a v Kontinentální lize, jejichž soutěže byly přerušeny.

Pořadatelé dalších šampionátů jsou určeni až do roku 2025. Příští rok se turnaj bude konat v Bělorusku a Lotyšsku, potom ve Finsku, v Rusku, v Česku a v roce 2025 si rozdělí pořadatelství Švédsko a Dánsko. O případném posunu a zařazení Švýcarska bude jednat kongres IIHF.

Autor: ČTK, snk
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!