Hrozba regulace prudce sráží hodnotu digitálních obrů | E15.cz

Hrozba regulace prudce sráží hodnotu digitálních obrů

puč, vaj

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Akcie společnosti Alphabet negativně reagují na údajnou snahu amerického ministerstva spravedlnosti zahájit antimonopolní vyšetřování jedné z jeho dceřiných firem – společnosti Google. Prudce klesá i hodnota akcií Facebooku a Amazonu.

V pondělí akcie Alphabetu, který je mateřskou společností Google, poklesly o téměř sedm procent na 1032 dolarů. Jejich cena se tak nachází na nejnižší úrovni od letošního ledna. Na vině jsou zprávy o možném přísnějším postupu ze strany amerických antimonopolních úřadů.

Ministerstvo spravedlnosti podle serveru Bloomberg připravuje vyšetřování technologického obra, které by mohlo vést k jeho budoucí regulaci. Jednalo by se tak o první kroky Trumpovy administrativy namířené proti globálním technologickým hráčům.

Zatímco Google, potažmo Alphabet v Evropě čelí snaze Evropské komise či parlamentu o regulaci, antimonopolní zákonodárství ve Spojených státech zatím pro něj nepředstavovalo výraznou překážku. Antimonopolní úřad v USA ale v současnosti čelí stále většímu tlaku zákonodárců, prezidentských kandidátů i obhájců přísnější legislativy vůči firmám, jako jsou právě Google, Facebook či Amazon.

Klesají i akcie Facebooku, a to o více než osm procent. Pokles zintenzivnila zpráva listu WSJ, podle které firmě hrozí vyšetřování ze strany americké Federální obchodní komise. Podobně jsou na tom i akcie Amazonu, které ztratily více než čtyři a půl procenta.

Jak mění technologický pokrok zavedená odvětví? Dočtete se v magazínu E15 Premium, objednávejte zde >>>

Jak uspět v digitální době? Nový magazín E15

Autor: puč, vaj

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video