Google zpřísňuje podmínky pro mobilní aplikace. Nová pravidla omezí i prodej marihuany | E15.cz

Google zpřísňuje podmínky pro mobilní aplikace. Nová pravidla omezí i prodej marihuany

Ilustrační foto
Ilustrační foto
• 
ZDROJ: Reuters

Jiří Frydlewicz

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vstoupit do diskuze
0

Americká společnost Google zavedla nová pravidla týkající se mobilních aplikací pro děti dostupných v obchodu Google Play. Jedná tak na základě stížnosti Federální obchodní komise Spojených států. Podle ní dosud Google nedostatečně dohlížel na to, zda jím nabízené aplikace dodržují zákony na ochranu soukromí dětí a další pravidla týkajících se obsahu aplikací pro mobilní operační systém Android. Google kromě toho zpřísnil i pravidla pro aplikace, jejichž tematickým obsahem je marihuana, sexuální obsah nebo nenávistné projevy. Informoval o tom web TechCrunch.

Nová opatření zabraňují například tomu, aby se v Google Play zobrazovaly aplikace prodávající marihuanu či výrobky z marihuany nebo jiných kontrolovaných látek. Toto opatření zavedl už dříve konkurenční Apple ve svém systému iOS. V něm jsou povoleny pouze aplikace Eaze a Weedmaps, které však nenabízejí možnost si zboží přímo objednat.

Google nyní chce zavést podobnou politiku. Ačkoliv v některých státech USA je prodej marihuany legální, na federální úrovni zůstává nezákonným.

Některé z aplikací, které nová pravidla porušují, jsou však pro Google důležité z hlediska jejich popularity. I proto se americká technologická společnost snaží, aby i přes zákazy a restrikce zůstaly uživatelům k dispozici. Vydavatelé aplikací však musí během třicetidenní lhůty splnit nová pravidla. „Tyto aplikace musí jednoduše řečeno přesunout nákupní košík mimo svou aplikaci,“ vysvětlil mluvčí společnosti Google. „Jsme v kontaktu s mnoha vývojáři a spolupracujeme s nimi, abychom odpověděli na jakékoliv technické otázky a pomohli jim zavést tyto změny bez omezení pro zákazníky,“ dodal.

Google také rozšířil definici toho, co považuje za sexuální obsah. Nově klade větší důraz na cenzuru ilustrací sexuálních poloh, nabídku erotických pomůcek nebo nadměrné zobrazení nahoty. Další změny zahrnují aktualizaci politiky duševního vlastnictví, která jasněji zakazuje prodej nebo propagaci prodeje padělaného zboží v rámci aplikace.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah