Koreje se čím dál více sbližují. Zprovoznily horkou telefonickou linku | E15.cz

Koreje se čím dál více sbližují. Zprovoznily horkou telefonickou linku

Koreje se čím dál více sbližují. Zprovoznily horkou telefonickou linku
Jihokorejský prezident Mun Če In hovoří s předsedou severokorejského Lidového shromáždění Kim Čong Namem
• 
ZDROJ: Reuters

ČTK

Severní a Jižní Korea dnes zprovoznily horkou telefonickou linku mezi vůdci obou zemí Kim Čong-unem a Mun Če-inem. Informovala o tom agentura AFP s odvoláním na kancelář jihokorejského prezidenta. Telefonické spojení bylo vytvořeno v rámci příprav na mezikorejský summit, který je plánován na 27. dubna.

Linka má zjednodušit kontakty a omezit možnost nedorozumění v obdobích zvýšeného napětí. Podle dřívějšího vyjádření jihokorejské prezidentské kanceláře by vůdci obou zemí měli toto spojení využít ještě před vrcholnou schůzkou.

Trump: Má schůzka s Kim Čong-unem bude grandiózní událost pro svět i KLDR

Jihokorejská prezidentská kancelář dnes oznámila, že linka byla úspěšně otestována telefonátem mezi jihokorejským prezidentským Modrým domem a mocnou severokorejskou Komisí pro státní záležitosti.

První mezikorejský summit po více než deseti letech se uskuteční v demilitarizované pohraniční zóně, v jihokorejské části obce Pchanmundžom. Hlavním tématem jednání má být denuklearizace Korejského poloostrova. Jižní Korea tento týden uvedla, že na schůzce chce rovněž zahájit rozhovory o oficiálním ukončení války na Korejském poloostrově z let 1950-53.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!