Koreje se čím dál více sbližují. Zprovoznily horkou telefonickou linku | E15.cz

Koreje se čím dál více sbližují. Zprovoznily horkou telefonickou linku

Jihokorejský prezident Mun Če In hovoří s předsedou severokorejského Lidového shromáždění Kim Čong Namem
Jihokorejský prezident Mun Če In hovoří s předsedou severokorejského Lidového shromáždění Kim Čong Namem
• 
ZDROJ: Reuters

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vstoupit do diskuze
0
Severní a Jižní Korea dnes zprovoznily horkou telefonickou linku mezi vůdci obou zemí Kim Čong-unem a Mun Če-inem. Informovala o tom agentura AFP s odvoláním na kancelář jihokorejského prezidenta. Telefonické spojení bylo vytvořeno v rámci příprav na mezikorejský summit, který je plánován na 27. dubna.

Linka má zjednodušit kontakty a omezit možnost nedorozumění v obdobích zvýšeného napětí. Podle dřívějšího vyjádření jihokorejské prezidentské kanceláře by vůdci obou zemí měli toto spojení využít ještě před vrcholnou schůzkou.

Jihokorejská prezidentská kancelář dnes oznámila, že linka byla úspěšně otestována telefonátem mezi jihokorejským prezidentským Modrým domem a mocnou severokorejskou Komisí pro státní záležitosti.

První mezikorejský summit po více než deseti letech se uskuteční v demilitarizované pohraniční zóně, v jihokorejské části obce Pchanmundžom. Hlavním tématem jednání má být denuklearizace Korejského poloostrova. Jižní Korea tento týden uvedla, že na schůzce chce rovněž zahájit rozhovory o oficiálním ukončení války na Korejském poloostrově z let 1950-53.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video