Lavrov: Rusko zaujalo v pořadí Obamových hrozeb čestné místo | E15.cz

Lavrov: Rusko zaujalo v pořadí Obamových hrozeb čestné místo

Lavrov: Rusko zaujalo v pořadí Obamových hrozeb čestné místo
Lavrov
• 
ZDROJ: čtk

ČTK

Rusko zaujalo čestné druhé místo v pořadí Obamových hrozeb, komentoval středeční projev amerického prezidenta na zasedání Valného shromáždění OSN ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov. "Na prvním místě byla ebola, na druhém ruská agrese v Evropě a až na třetím Islámský stát a podobní teroristé," poznamenal ironicky ministr v rozhovoru s agenturou TASS.

Lavrov byl jako vedoucí ruské delegace na zasedání Valného shromáždění Obamovu vystoupení přítomen. Podle agentury Reuters po celou dobu projevu hleděl upřeně před sebe a na amerického prezidenta se ani jednou nepodíval.

Řeč šéfa Bílého domu obsahovala důraznou kritiku ruské politiky na Ukrajině, nechyběla přímá obvinění z útoku na evropskou bezpečnost a porušování mezinárodního práva.

„Mírotvorný projev to zrovna nebyl,“ poznamenal Lavrov. „Je to americký pohled na svět, prezident USA nejednou zdůraznil výjimečnost své vlastní země. Je to pohled země, která si bez ohledu na jakákoli rozhodnutí Rady bezpečnosti OSN a jakékoli právní normy osobuje právo použít sílu podle svého uvážení,“ konstatoval šéf ruské diplomacie.

„Pokud jde o (protiruské) sankce, je to problém USA. To, co se děje na Ukrajině, ale vůbec není jejich problém, je to problém samotných Ukrajinců,“ řekl Lavrov.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!