Lavrov: USA zvažují nálety na syrské základny s ruskými jednotkami | E15.cz

Lavrov: USA zvažují nálety na syrské základny s ruskými jednotkami

ČTK

Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrovdůrazně varoval Spojené státy před údajně zvažovanými nálety na letecké základny syrské armády. Tuto možnost podle něj hájí někteří tvůrci politiky ve Washingtonu. Rusko má své síly na dvou z těchto základen a je schopno je bránit, upozornil Lavrov.

"Toto je velmi nebezpečná hra vzhledem k tomu, že Rusko - které je v Sýrii na pozvání legitimní vlády této země a má v ní dvě základny - tam má protivzdušné obranné systémy k ochraně těchto zařízení," zdůraznil šéf ruské diplomacie v rozhovoru poskytnutém ruské televizi, jehož text ministerstvo zahraničí zveřejnilo na svém webu.

"Slyšel jsem, že to (možnost úderů na letecké syrské základny) zaznělo z Washingtonu. Jakési anonymní zdroje přemílají informaci o tom, že se nyní v Bílém domě plánuje zvažování různých variant a že taková varianta tam také zazněla," řekl rovněž Lavrov. "Myslím, že tam 'horké hlavy' nicméně budou uklidněny a budou se v tomto ohledu chovat seriózně," dodal.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.