Lufthansa odškodní rodiny obětí, okamžitě jim dá 50 tisíc eur | E15.cz

Lufthansa odškodní rodiny obětí, okamžitě jim dá 50 tisíc eur

Pozůstalí po obětech pádu letadla Gemanwings truchlí v oblasti tragédie ve francouzských Alpách
Pozůstalí po obětech pádu letadla Gemanwings truchlí v oblasti tragédie ve francouzských Alpách
• 
ZDROJ: ctk/AP

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Německý dopravce Lufthansa uhradí jednotlivým rodinám obětí úterního leteckého neštěstí okamžité výdaje ve výši až 50 tisíc eur (1,4 milionu korun). Německému listu Tagesspiegel to řekl nejmenovaný zdroj z nízkonákladové divize Lufthansy Germanwings, jejíž airbus se 150 lidmi na palubě se roztříštil ve francouzských Alpách.

Konečné vyplacené náhrady a odškodné se pak mohou pohybovat v řádech od několika desetitisíc až po stovky tisíc eur. „Lufthansa zaplatí až 50 tisíc eur na pasažéra na pokrytí bezprostředních výdajů,“ potvrdil zástupce Germanwings.

Podle unijního práva musí firma každému pozůstalému poskytnout zálohu na překonání potenciálních náhlých finančních potíží. Celkové odškodné se přitom později může pohybovat ve zcela jiných rozměrech.

Jak vysoké odškodné nakonec bude, se však nedá paušálně říct. Vedle nákladů na pohřeb hrají svou roli ubytovací služby, náklady na vedení domácnosti a bolestné. Tyto sumy nejsou pevně stanoveny. „Jde ale o značné obnosy,“ řekl německému listu právník Wolf Müller-Rostin, jenž dříve pracoval pro Lufthansu.

Další expert na právo v letecké dopravě Holger Hopperdietzel podotkl, že konečná suma kompenzací se může pohybovat od několika desetitisíc až po statisíce eur.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video