Macron oznámil zřízení vesmírných ozbrojených sil | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak vydělat v těžkých časech

Více k tématu

Macron oznámil zřízení vesmírných ozbrojených sil

Macron oznámil zřízení vesmírných ozbrojených sil
Francouzský prezident Emmanuel Macron
• 
ZDROJ: Reuters

ČTK

Francouzský prezident Emmanuel Macron oznámil brzké zřízení vojenského velitelství ozbrojených vesmírných sil. Informovala o tom agentura AFP. Podobný krok už letos ohlásily i Spojené státy. Podle Macrona vznikne samostatné velení vesmírných sil v září nejdříve v rámci letectva, později půjde o zcela autonomní novou složku armády.

Prezident v projevu k zástupcům armády na ministerstvu obrany také uvedl, že podrobnosti francouzské obranné vesmírné strategie brzy zveřejní ministryně obrany Florence Parlyová a že vláda v této souvislosti rozhodne o nových investicích.

Parlyová o nutnosti postavit se hrozbám, které mohou vzniknout militarizací vesmíru, už několikrát hovořila. Konkrétně to bylo například loni, kdy Francie obvinila Rusko, že se ve vesmíru pokusilo v roce 2017 zachytit vysílání francouzsko-italského satelitu Athena-Fidus, který armády obou zemí používají k zabezpečené komunikaci.

Ke zřízení samostatných amerických vesmírných ozbrojených sil dal prezident Donald Trump pokyn letos v únoru. V USA mají být po námořnictvu, námořní pěchotě, pozemních sílách, letectvu a pohraniční stráži šestou složkou armády.

Virgin Galactic miliardáře Bransona míří jako první soukromý vesmírný dopravce na burzu
Na Měsíc jsme se dostali celkem levně, říká vývojář Diego Saikin. Pomohl vyslat sondu do vesmíru

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!