Merkelová: Sjednoťme pravidla pro digitální data, klíčovým problémem jsou autorská práva | E15.cz

Merkelová: Sjednoťme pravidla pro digitální data, klíčovým problémem jsou autorská práva

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Merkelová bude v neděli spolu s japonským premiérem Šinzóem Abem otevírat v Hannoveru největší světový veletrh výpočetní a digitální techniky CeBIT a otázka digitalizace bude jedním z hlavních témat akce.

"Chceme vytvořit jednotný evropský digitální trh. To znamená, že ve všech evropských zemích musí být co nejpodobnější právní situace," uvedla Merkelová ve svém týdenním videopodcastu.

Klíčovým problémem je podle Merkelové otázka vlastnických práv na data a autorských práv. Například v automobilovém sektoru je podle ní důležité vyjasnit, zda data patří automobilce, nebo výrobci softwaru, vzhledem k tomu, že na základě využití dat o klientech je možné vyvíjet nové produkty.

"Musíme v Evropě velmi rychle a jednotně zavést zákony týkající se autorských práv a vlastnictví dat," citovala Merkelovou agentura Reuters.

Letošní ročník veletrhu CeBIT se ponese ve znamení motta "digitální ekonomika - žádné hranice". Pořadatelé očekávají, že od pondělí do pátku se na veletrh přijde podívat na 200 tisíc návštěvníků.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.