Města na východě Ukrajiny jsou pod těžkou palbou, hlásí armáda i povstalci | E15.cz

Města na východě Ukrajiny jsou pod těžkou palbou, hlásí armáda i povstalci

Příslušníci ukrajinské armády
Příslušníci ukrajinské armády
• 
ZDROJ: ctk

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Boje na východě Ukrajiny neustávají, podle Kyjeva povstalci znovu ostřelovali armádní pozice z těžkých zbraní, které měly být podle únorových mírových dohod z fronty staženy. Separatisté naopak ohlásili dělostřelecký útok na Doněck, kde byl zraněn jeden civilista.

Mluvčí ukrajinské protipovstalecké operace oznámil, že vzbouřenci pálili z velkorážných děl na obec Starohnativka v Doněcké oblasti a na nedaleké město Hranitne. Nepřátelská palba ze zakázaných zbraní byla údajně zaznamenána i v sousední Luhanské oblasti.

Podle povstalecké agentury DAN se dělostřelecké útoky ukrajinských ozbrojených sil soustředily na Doněck, který je největší baštou povstalců. Jeden z dělostřeleckých nábojů prý dopadl na tržiště na doněckém předměstí, kde zranil nejméně jednoho člověka.

Ve vsi Jasne v Doněcké oblasti bylo podle DAN palbou zničeno nebo poškozeno deset obytných domů, jen náhodou nebyl nikdo zraněn.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.