Městem Ferguson opět zmítalo násilí, postřelili policistku | E15.cz

Městem Ferguson opět zmítalo násilí, postřelili policistku

Městem Ferguson opět zmítalo násilí, postřelili policistku
Nepokoje ve Fergusonu (archivní foto)
• 
ZDROJ: čtk

ČTK

V americkém městě Ferguson v sobotu večer místního času postřelili policistku. Žena je naživu, uvedl pro místní deník St. Louis Post-Dispatch policejní mluvčí Brian Schellman. Žádné další informace ale neměl k dispozici. Město zažilo vlnu násilí po srpnovém zastřelení černošského mladíka. Osmnáctiletého Michaela Browna tehdy zabil bělošský policista. Zda spolu oba incidenty souvisejí, nebylo jasné.

Policistka prý byla postřelena do ruky, okolnosti střelby ale nejsou známy. Na místo činu ihned vyrazily desítky policejních vozů. Po pachateli se stále pátrá i pomocí vrtulníku, policisté zřídili zátarasy na silnicích. Střelec prý utekl do nedalekého lesa.

Incident, při němž v polovině srpna zastřelil policista Darren Wilson Browna šesti ranami, vyšetřuje FBI. Zatímco někteří místní tvrdí, že měl černoch v tu chvíli ruce nad hlavou a vzdával se, podle policie mladík, který byl údajně podezřelý v souvislosti s loupeží, policistu napadl. V dalších dnech vycházely do ulic Fergusonu stovky lidí, kteří se domáhali co nejrychlejšího vyšetření případu a odsouzení Wilsona. Kvůli případům rabování vyhlásil stát Missouri na několik nocí mimořádný stav a docházelo ke střetům s policií.

Situace se později zklidnila, nicméně v posledních dnech panuje na 21tisícovém předměstí St. Louis opět napětí. Na začátku týdne totiž došlo k požáru památníku zastřeleného černošského mladíka. A část černošské většiny obyvatel města obvinila místní radnici, že pro záchranu památníku neudělala dost.

Zahraniční tisk: válečná zóna na Prahu St. Louis

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!