Mexická metropole zaplatí policistům, když zlepší svou fyzičku. Bojuje tak s jejich nadváhou | E15.cz

Mexická metropole zaplatí policistům, když zlepší svou fyzičku. Bojuje tak s jejich nadváhou

Mexická metropole zaplatí policistům, když zlepší svou fyzičku. Bojuje tak s jejich nadváhou
Policie (Ilustrační foto)
• 
ZDROJ: Reuters

ČTK

Radnice mexické metropole zahájila boj s nadváhou a obezitou městských policistů. V rámci programu Zdravá policie se chystá více než tisícovce z nich během pěti měsíců vyplatit deset tisíc pesos (téměř 12 tisíc korun) za to, že změní své stravovací návyky, informoval mexický deník El Universal.

"Policisté na ulici jsou vystaveni velkému stresu a i proto se špatně stravují, často je jednodušší si koupit quesadillu (mexická palačinka) nebo kus dortu, než zajít na pořádné jídlo," uvedla Alejandra Ramírezová z mexické radnice.

Mexickou metropoli, stejně jako celou zemí, trápí vysoká kriminalita. A špatná fyzická kondice policistů je nežádoucí, když mají třeba na ulici honit zloděje. I proto přišlo město s programem podpory zdravého stravování.

Podle deníku El Universal by dietu potřebovalo asi 4300 strážníků v mexické metropoli, kteří mají buď nadváhu nebo jsou obézní. Do první části programu jich bylo zařazeno 1200.

V USA zatkli falešného pohraničníka, který zastavoval migranty z Mexika

Během pěti měsíců budou účastníci programu dostávat tisíc pesos měsíčně a budou chodit na různá vyšetření, při nichž se jim bude měřit tlak, cholesterol či triglyceridy. Pokud budou výsledky uspokojivé, dostanou po pěti měsících ještě prémii pět tisíc pesos.

Deník El Universal připomněl, že podle údajů mexického statistického úřadu mělo v roce 2017 nadváhu či bylo obézních, měřeno indexem tělesné hmotnosti (BMI), 80 procent mexických policistů.

Češi jsou nejnezdravější národ na světě, tvrdí studie. Za rok vypijí skoro 14 litrů alkoholu na osobu

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!