Na korejském poloostrově reálně hrozí otevřený konflikt, prohlásil Lavrov | E15.cz

Na korejském poloostrově reálně hrozí otevřený konflikt, prohlásil Lavrov

Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov
Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov
• 
ZDROJ: ČTK

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vstoupit do diskuze
0

Rusko, Indie a Čína jsou proti stupňování napětí na Korejském poloostrově. Po schůzce ministrů zahraničí uvedených tří zemí to v Dillí prohlásil šéf ruské diplomacie Sergej Lavrov. Podle něj hrozí nebezpečí, že v oblasti vypukne otevřený konflikt.

Severní Korea provedla v září svou šestou a zatím nejsilnější jadernou zkoušku. V poslední době uskutečnila také sérii raketových testů. Koncem listopadu otestovala raketu, o které tvrdí, že je schopna zasáhnout celé Spojené státy. USA následně vyzvaly svět, aby s Pchjongjangem přerušil veškeré styky.

Minulý týden americké a jihokorejské vojenské letectvo uskutečnily u břehů Korejského poloostrova rozsáhlé společné manévry. Konaly se navzdory výzvám Ruska a Číny, které požadují zastavení takovýchto velkých cvičení s tím, že stupňují napětí v oblasti.

V Dillí se dnes k jednání sešli ministři zahraničí Ruska Sergej Lavrov, Číny Wang I a Indie Sušma Svarádžová. "Konfliktní situaci na Korejském poloostrově lze vyřešit pouze politickou a diplomatickou cestou v souladu s návrhy Ruska a Číny," řekl dnes Lavrov v Dillí.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video