Návrat Krymu do Ruska? Podle Putina historický milník | E15.cz

Návrat Krymu do Ruska? Podle Putina historický milník

Vladimir Putin
Vladimir Putin
• 
ZDROJ: CTK

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Návrat Krymu do Ruska je jednou z nejdůležitějších událostí ruské historie. V novoročním projevu to prohlásil ruský prezident Vladimir Putin. Ukrajinský poloostrov Krym Rusko anektovalo navzdory protestům mezinárodního společenství letos v březnu.

„Láska k vlasti je jedním z nejsilnějších a nejvíce povznášejících citů,“ uvedl prezident. Ruský patriotismus se prý plně projevil v „bratrské podpoře obyvatel Krymu a Sevastopolu, kteří se rázně rozhodli vrátit se domů“. „Tato událost zůstane navždy jedním z nejdůležitějších milníků historie naší vlasti,“ dodal Putin.

Prezident Putin čelí největší výzvě za 15 let v nejvyšších státních funkcích. Ruská ekonomika upadá do recese v důsledku poklesu cen ropy a západních sankcí uvalených právě kvůli anexi Krymu a podpoře proruských separatistů na východě Ukrajiny. Do nového roku však Putin ve své řeči pohlédl s jistým optimismem: „Tento roku bude takový, jakým si ho sami uděláme, jak efektivně, tvořivě a účinně se každý z nás zapojí.“

Vzhledem k tomu, že se prezidentův projev tradičně vysílá krátce před půlnocí místního času, vyslechli si jeho slova nejprve obyvatelé nejvýchodnější části Ruské federace. V Moskvě zazní před 22:00 SEČ.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.