Nedaleko Fergusonu se střílelo. Policista zastřelil útočníka | E15.cz

Nedaleko Fergusonu se střílelo. Policista zastřelil útočníka

Policista ve Fergusonu
Policista ve Fergusonu
• 
ZDROJ: CTK

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Bělošský policista při přestřelce v americkém St. Louis zabil černocha. Nový incident se odehrál jen několik kilometrů od stále ještě neklidného předměstí Ferguson, kde v srpnu jiný bělošský policista zastřelil neozbrojeného černocha Michaela Browna, což vyvolalo sérii násilných protestů.

Událost, o které dnes agentura Reuters informovala, se stala ve středu. Policista začal pronásledovat skupinku čtyř lidí, která utekla, když ho spatřila. Jednoho z nich se mu nakonec podařilo dohonit, ten ale vytáhl zbraň a vypálil na něj. Policista, který nebyl zraněn, střelbu opětoval a mladíka zabil.

Na místě se krátce poté shromáždilo asi 200 lidí, kteří proti zásahu demonstrovali. Jistá žena v rozhovoru s místním listem St. Louis Post-Dispatch prohlásila, že je sestřenicí oběti a že její bratranec byl neozbrojen. „Měl v ruce sendvič a oni si mysleli, že je to zbraň. Je to úplně stejné jako v případě Michaela Browna,“ řekla.

Policie ale tvrdí, že na místě střelby našla zbraň. Z médií je také známo, že policista byl mimo službu, ale měl na sobě uniformu, ačkoli v té době pracoval pro svého druhého zaměstnavatele v jisté bezpečnostní agentuře.

Nepokoje od poloviny srpna

Incident, při němž v polovině srpna ve Fergusonu policista Darren Wilson zastřelil Browna šesti ranami, vyšetřuje FBI. Zatímco někteří místní tvrdí, že měl černoch v tu chvíli ruce nad hlavou a vzdával se, podle policie mladík, který byl údajně podezřelý v souvislosti s loupeží, policistu napadl. O případném obvinění policisty rozhodne velká porota, která oznámí své rozhodnutí nejdříve v listopadu.

Smrt černocha vyvolala rozsáhlé protesty, kvůli kterým stát Missouri v oblasti na několik nocí vyhlásil mimořádný stav. Situace se později zklidnila, na 21tisícovém předměstí St. Louis ale stále panuje napětí.

Zahraniční tisk: válečná zóna na prahu St. Louis

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video