Němci skončí s publikováním odhadu počtu uprchlíků. Bojí se jeho zneužití | E15.cz

Němci skončí s publikováním odhadu počtu uprchlíků. Bojí se jeho zneužití

Uprchlíci v berlínském registračním centru
Uprchlíci v berlínském registračním centru
• 
ZDROJ: CTK

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Německá vláda nebude zveřejňovat nové odhady, kolik běženců letos přijde do země. Převaděči totiž tyto údaje vydávají za pozvánku do Německa a snaží se na jejich základě nalákat další uprchlíky k cestě do Evropy. Při projednávání zákonů o zpřísnění azylového řízení to dnes ve Spolkovém sněmu řekl německý ministr vnitra Thomas de Maiziére.

Podle poslední oficiální prognózy německé vlády by letos do země mělo přijít 800 tisíc žadatelů o azyl. Někteří politici v minulosti mluvili o milionu běženců, objevily se i neoficiální odhady, že uprchlíků přijde až 1,5 milionu.

„Každé nové číslo je zneužito. U nás k tomu, aby vyvolalo obavy. Směrem ven slouží k tomu, aby se dalším lidem namluvilo, že je Německo pozvalo, což samozřejmě není pravda,“ řekl de Maiziére. „Máme spoustu práce s lidmi, kteří k nám dorazili. Abychom lidi v krizových oblastech ještě zvali, aby k nám přišli, to prostě není možné,“ uvedl.

Ministr také zdůraznil, že uprchlíci, kteří do Německa přijdou, musí respektovat německé hodnoty a dodržovat zákony. Zároveň de Maiziére odsoudil všechny útoky proti ubytovnám pro běžence, podle něj to jsou hanebné činy.

Spolkový sněm bude dnes hlasovat o balíčku zákonů, které mají zjednodušit a zrychlit azylové řízení. Zákony by měly usnadnit odmítání uprchlíků, kteří nehledají útočiště před válkou, ale pouze lepší ekonomickou perspektivu. Zároveň umožní, aby se v některých případech snižovala podpora, kterou Německo běžencům vyplácí.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video