Německo bude vracet migranty do Španělska | E15.cz

Vše o netradičních investicích

Vše o netradičních investicích Vstoupit do speciálu

Německo bude vracet migranty do Španělska. Jedná i s Itálií a Řeckem

ČTK

Německo uzavřelo dohodu se Španělskem o vracení migrantů zachycených na německých hranicích, kteří se již dříve zaregistrovali ve Španělsku. 

Mluvčí německého ministerstva vnitra Eleonore Petermannová řekla, že dohoda byla uzavřena v pondělí a začne platit od soboty. Migranti zadržení při kontrolách na německé hranici, kteří se předtím zaregistrovali ve Španělsku, budou vraceni do 48 hodin. Podle Petermannové Madrid za to na oplátku nic nežádá.

Mluvčí německého ministerstva vnitra rovněž prohlásila, že Berlín vede rozhovory na stejné téma i s Řeckem a Itálií, odkud přichází do Německa ještě více migrantů než ze Španělska.

Trump: Evropa by měla následovat vzornou protiimigrační Itálii

Německý ministr vnitra Horst Seehofer v červnu pohrozil, že jeho země bude jednostranně od svých hranic vracet všechny migranty, kteří byli předtím zaregistrováni v jiných evropských zemích. Kancléřka Angela Merkelová ale trvá na tom, že Německo musí s těmito zeměmi napřed uzavřít o vracení migrantů bilaterální dohody.

Spor Merkelové se Seehoferem o řešení migrační otázky uvrhl v červnu německou vládu do nejhlubší krize od jejího vzniku letos v březnu.

V Německu se zvýšil počet lidí s migračními kořeny, žije jich tam téměř 20 milionů
Ten, kdo diktuje strategii italské vládě. Kdo je Matteo Salvini?

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!