Německo bude vracet migranty do Španělska. Jedná i s Itálií a Řeckem

Migranti dál míří přes Středozemní moře, pomáhají jim neziskovky i Španělé

Migranti dál míří přes Středozemní moře, pomáhají jim neziskovky i Španělé Zdroj: Reuters

Migranti dál míří přes Středozemní moře, pomáhají jim neziskovky i Španělé
Migranti dál míří přes Středozemní moře, pomáhají jim neziskovky i Španělé
Syrští uprchlíci v Turecku
Uprchlíci z řad jezídů
Migranti
9
Fotogalerie

Německo uzavřelo dohodu se Španělskem o vracení migrantů zachycených na německých hranicích, kteří se již dříve zaregistrovali ve Španělsku. 

Mluvčí německého ministerstva vnitra Eleonore Petermannová řekla, že dohoda byla uzavřena v pondělí a začne platit od soboty. Migranti zadržení při kontrolách na německé hranici, kteří se předtím zaregistrovali ve Španělsku, budou vraceni do 48 hodin. Podle Petermannové Madrid za to na oplátku nic nežádá.

Mluvčí německého ministerstva vnitra rovněž prohlásila, že Berlín vede rozhovory na stejné téma i s Řeckem a Itálií, odkud přichází do Německa ještě více migrantů než ze Španělska.

Německý ministr vnitra Horst Seehofer v červnu pohrozil, že jeho země bude jednostranně od svých hranic vracet všechny migranty, kteří byli předtím zaregistrováni v jiných evropských zemích. Kancléřka Angela Merkelová ale trvá na tom, že Německo musí s těmito zeměmi napřed uzavřít o vracení migrantů bilaterální dohody.

Spor Merkelové se Seehoferem o řešení migrační otázky uvrhl v červnu německou vládu do nejhlubší krize od jejího vzniku letos v březnu.