Německo chce být opět světovou dvojkou v exportu zboží | E15.cz

Německo chce být opět světovou dvojkou v exportu zboží

Vývoz umí na pohled vypadat jednoduše
Vývoz umí na pohled vypadat jednoduše
• 
ZDROJ: Profimedia

jnd

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Německo bylo dlouhá léta „mistrem světa“ ve vývozu zboží, z této pozice spadlo a v loňském roce mu patřila dokonce až třetí příčka. To by se ovšem v letošním roce mělo změnit, jsou přesvědčeni odborníci z Německé obchodní a průmyslové komory (DIHK).

Podle odhadů DIHK se letos v objemu exportu Německo zařadí na druhou příčku za vítěznou Čínu. „Této pozice se znovu zmocníme,“ řekl deníku Bild šéf zahraničního obchodu DIHK Volker Treier.

Důvodem k optimismu je podle něj očekávání, že německý vývoz v letošním roce poroste výrazně více, než ekonomika v USA. Komora očekává, že export německých firem letos poroste asi o šest procent. Na ještě lepší konečné bilanci by se navíc mělo podepsat eur posilující proti dolaru.

Německo dlouhá léta vyváželo do světa tolik zboží, jako žádný jiný stát. V roce 2009 je však předběhla Čína a zaujala první příčku. Loni se Německo dokonce umístilo až na třetím místě, protože je v exportu předstihly Spojené státy.

Autor: jnd

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.