Nestlé čelí v Indii žalobě, propaguje prý nudle s vyšším obsahem olova | E15.cz

Nestlé čelí v Indii žalobě, propaguje prý nudle s vyšším obsahem olova

Maggi instantní nudle
Maggi instantní nudle
• 
ZDROJ: janny mckinnon via Flickr (CC BY-ND 2.0)

ČTK

Indie žaluje švýcarskou potravinářskou společnost Nestlé kvůli údajným nekalým obchodním praktikám. Požaduje od ní odškodné 100 milionů dolarů (2,4 miliardy korun). Nestlé prý způsobila indickým spotřebitelům újmu zavádějící reklamou na nudle značky Maggi.

Indický úřad pro bezpečnost potravin letos označil nudle Maggi za zdraví nebezpečný produkt a nařídil jejich stažení z trhu. Testy úřadu údajně objevily v některých balíčcích nadměrný obsah olova. Společnost Nestlé však trvá na tom, že výrobek není zdraví škodlivý.

Žaloba byla podle BBC na podnět indických spotřebitelů vznesena indickou vládou u národní komise pro nápravu spotřebitelských sporů, která má dílčí soudní pravomoci.

Nestlé začala nudle Maggi v Indii vyrábět a prodávat v roce 1983. Jejich podíl na indickém trhu od té doby dosáhl 80 procent. Nudle, jejichž balíček stojí v přepočtu pět korun, jsou v Indii tak populární, že se vedle rýže a čočky často označují za třetí základní potravinu v zemi.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.