Novým britským ministrem zahraničí bude Jeremy Hunt | E15.cz

Vše o netradičních investicích

Vše o netradičních investicích Vstoupit do speciálu

Novým britským ministrem zahraničí bude Jeremy Hunt

Novým britským ministrem zahraničí bude Jeremy Hunt
Jeremy Hunt
• 
ZDROJ: Profimedia

ČTK

Novým britským ministrem zahraničí bude Jeremy Hunt. Dosavadní šéf rezortu zdravotnictví ve funkci nahradí Borise Johnsona, který v pondělí podal demisi kvůli svému odporu vůči novým návrhům vlády Theresy Mayové ohledně podmínek odchodu země z Evropské unie.

Královna s potěšením schválila jmenování Jeremyho Hunta ministrem zahraničních věcí a záležitostí Společenství," uvedl úřad premiérky Mayové na twitteru.

Hunt, který různé ministerské posty zastával od roku 2010, ve funkci nahradil Borise Johnsona, jenž v pondělí rezignoval kvůli neshodám s premiérkou ohledně brexitu. Ve svém rezignačním dopise Johnson uvedl, že Británie oslabuje své vyjednávací pozice, chystá se zachovat více vazeb s EU na úkor své samostatnosti a v konečném důsledku se stane kolonií EU.

Propagoval brexit, nyní ve vládě končí. Britský ministr zahraničí Johnson rezignoval

Hunta v čele ministerstva zdravotnictví nahradí Matt Hancock, který od ledna zastával funkci ministra kultury. "Nemůžu se dočkat, až začnu," komentoval své jmenování na twitteru. Novým ministrem kultury bude místo Hancocka dosavadní generální prokurátor Jeremy Wright.

Kromě ministra zahraničí Johnsona na svou funkci pondělí rezignoval také ministr pro brexit David Davis. Jeho funkce převzal poslanec Dominic Raab.

V pátek britská vláda navrhla vznik zóny volného obchodu s Evropskou unií pro průmyslové a zemědělské výrobky a podle komentářů to znamená udržení těsnějších obchodních vazeb s EU.

Mayová zklamala zastánce tvrdého brexitu. Její plány patrně narazí i v Bruselu

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!