Odštěpenecká Luhanská lidová republika už má svoji ústavu, prezidenta i premiéra | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak vydělat v těžkých časech

Více k tématu

Odštěpenecká Luhanská lidová republika už má svoji ústavu, prezidenta i premiéra

Odštěpenecká Luhanská lidová republika už má svoji ústavu, prezidenta i premiéra
Valerij Bolotov, dřívější "lidový gubernátor" Luhansku, nyní prezident Luhanské lidové republiky
• 
ZDROJ: ctk

ČTK

Odštěpenecká Luhanská lidová republika na neklidném ukrajinském východě přijala ústavu a zvolila si své vedení. Prezidentem se stal jeden z vůdců proruských separatistů Valerij Bolotov a premiérem Vasilij Nikitin, uvedla to agentura ITAR-TASS. Nové vedení vybrali poslanci na nedělním zasedání samozvaného luhanského parlamentu, kteří rovněž přijali dočasnou ústavu.

„Jako premiér vytvořím nový kabinet. Příslušné kandidáty oznámím později,“ prohlásil Nikitin po svém jmenováním do čela separatistické vlády. Jména členů jeho kabinetu by podle agentury ITAR-TASS mohla být známa ještě dnes.

Státní rada Luhanské lidové republiky, která zastupuje prozatímní zákonodárný sbor, si také vybrala svého předsedu. Stal se jím Alexej Karjakin, uvedla na svém webu ruská televize RT (dříve Russia Today). Prezident Bolotov, jak připomněla RT, se narodil v Rusku. Po vypuknutí nepokojů na východě Ukrajiny stanul v čele luhanských separatistů jako takzvaný lidový gubernátor.

Před týdnem Luhanská oblast spolu s Doněckou oblastí uspořádaly kontroverzní referenda, ve kterých se podle separatistů drtivá většina obyvatel vyslovila pro nezávislost na Kyjevu. Kyjev a Západ hlasování neuznávají.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!