Pistorius bude propuštěn na podmínku, tvrdí jeho příbuzný | E15.cz

Pistorius bude propuštěn na podmínku, tvrdí jeho příbuzný

Oscar Pistorius u soudu v Pretorii
Oscar Pistorius u soudu v Pretorii
• 
ZDROJ: CTK/AP/Alon Skuy

reuters, pav

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Jihoafrický handicapovaný atlet Oscar Pistorius, který dostal pět vězení za zabití své přítelkyně Reevy Steenkampové, opustí věznici na podmínku už letos v srpnu. Agentuře Reuters to řekl jeden z příbuzných Pistoriuse.

„Oscar bude propuštěn na podmínku na konci srpna,“ řekl člen běžcovy rodiny, který si nepřál být jmenován. Pistorius nastoupil k výkonu trestu na podzim loňského roku.

Pistorius tak využije benevolence jihoafrického soudního systému, který umožňuje žádat o podmínečné propuštění už po šestině celkové výše trestu. O propuště nyní rozhodne soud. Podle agentury AP by si Pistorius mohl zbytek trestu odpykat v domácím vězení. V úvahu připadá také varianta, že by Pistorius docházel pravidelně na probační službu.

Přítelkyni považoval za vetřelce

Pistorius, jenž se stal díky startům v závodech zdravých sportovců mezinárodní celebritou, na Svatého Valentýna 2013 zastřelil přes dveře koupelny ve svém domě modelku Reevu Steenkampovou. Podle svého tvrzení si přítelkyni spletl s vetřelcem.

Proces se slavným závodníkem s podkolenní amputací obou nohou začal 3. března. Podle původních plánů měl trvat do 20. března, nakonec ale verdikt o vině padl až po více než 40 jednacích dnech 12. září. Dalších pět dní trvalo projednávání o výši trestu. Za zabití z nedbalosti hrozilo Pistoriusovi až 15 let vězení, vyváznout ale mohl i s podmínkou.

Autor: reuters, pav

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.