Po útocích v Barceloně zůstává 15 osob v kritickém stavu, mezi mrtvými nebyl identifikován žádný Čech | E15.cz

Po útocích v Barceloně zůstává 15 osob v kritickém stavu, mezi mrtvými nebyl identifikován žádný Čech

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vstoupit do diskuze
0

Po čtvrtečním útoku v Barceloně, při němž zemřelo 14 lidí, byla v nemocnicích ošetřena více než stovka zraněných. V kritickém stavu zůstává 15 osob. 

Mezi mrtvými byli dosud identifikováni tři němečtí občané, Belgičanka a Ital. Podle francouzského ministerstva zahraničí bylo zraněno 26 Francouzů. České ministerstvo zahraničí nemá informace, že by mezi mrtvými či zraněnými byli čeští občané.

Řidič dodávky, která na rušné pěší zóně v centru katalánské metropole najela do lidí, je podle policie stále na útěku. Zadrženi byli dva podezřelí: Španěl z africké enklávy Melilla a Maročan.

Video, pořízené bezprostředně po útocích (upozorňujeme, že video je drastické)

Teror v Barceloně: Na zemi leží zranění i mrtví lidé

Úřady nejprve hovořily o tom, že při útoku bylo zraněno 88 lidí. Po započítání těch, kteří se do nemocnic k ošetření dopravili sami, však jejich počet překročil sto. Panují obavy, že vzhledem k vážnému stavu některých zraněných může vzrůst počet mrtvých.

Mluvčí českého ministerstva zahraničí Michaela Lagronová dnes ráno ČTK sdělila, že stále platí informace, kterou Černínský palác zveřejnil v noci a podle které katalánská vláda s odvoláním na předběžné údaje uvedla, že mezi osobami postiženými teroristickým útokem v Barceloně nebyl identifikován žádný Čech.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video