Podívejte se, v čem Marylin Monroe zpívala Kennedymu. Slavné šaty se vydražily za velké peníze | E15.cz

Podívejte se, v čem Marylin Monroe zpívala Kennedymu. Slavné šaty se vydražily za velké peníze

Michal Tomeš

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Americká herečka, zpěvačka a modelka Marilyn Monroe zůstává i více než padesát let po své smrti ikonou zábavního průmyslu. I to je důvod, proč se nyní její šaty v rámci aukce prodaly za rekordní sumu. Vyvolávací částku tří milionů dolarů poslední nabídka přeskočila téměř o dva miliony, vítěz dražby za ně nakonec zaplatí rekordních 4,8 milionu dolarů (122,5 milionu korun).

Za tuto sumu má však nový majitel, kterým je řetězec muzeí Ripley's Believe it or Not, opravdu ikonický kousek. Jedná se totiž o šaty, ve kterých zpívala skladbu „Happy Birthday“ tehdejšímu americkému prezidentovi Johnu F. Kennedymu v roce 1962 v rámci politické akce v New Yorku.

„Jedná se o nejikoničtější kus oblečení v historii zábavního průmyslu. Osobnost Marilyn Monroe kombinovaná s historickým a politickým kontextem jsou důvodem, proč je veřejnost tak obdivuje,“ řekl pro CNBC Darren Julien, ředitel aukční síně.

Dílo návrháře Jeana Louise se dvěma a půl tisíci ručně přišitými kamínky, bylo vystavené na figuríně kopírující postavu slavné herečky.

Radost z obchodu však musí mít také poslední majitel, který je k prodeji poskytl. V roce 1999 za ně v aukci síně Christie's dal 1,27 milionu dolarů. I po započtení inflace tak byl jejich nákup úspěšnou investicí. 

Rekordní šaty však nebyly jediným kouskem, který si mohli zájemci koupit. V rámci aukce byly v nabídce stovky hereččiných předmětů. Za velkou sumu se tento týden prodaly také koktejlové šaty, které herečka nosila během natáčení filmu Někdo to rád horké v roce 1959. Nový majitel za ně zaplatil 375 tisíc dolarů.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video