Podpora a výzva k terorismu má z internetu mizet do dvou hodin, shodla se G7 | E15.cz

Vše o netradičních investicích

Vše o netradičních investicích Vstoupit do speciálu

Podpora a výzva k terorismu má z internetu mizet do dvou hodin, shodla se G7

ČTK

Podpora terorismu a výzvy k teroristickým činům mají v dohledné době mizet z internetu do dvou hodin od jejich onlineového zveřejnění. Shodli se na tom dnes ministři vnitra skupiny zemí G7 se zástupci největších internetových operátorů na setkání v italském ostrově Ischia.

Ministři se mimo jiné se zástupci společností Google, Facebook a Twitter dohodli na akčním plánu, jehož cílem je účinně a v co nejrychlejším čase blokovat "teroristický obsah".

Italský ministr vnitra Marco Minniti připomněl, že se ukázalo, že internet je "prostředkem náboru, školení a radikalizace zahraničních bojovníků" a že boj proti terorismu na webu bude obzvláště důležitý v době, kdy teroristická organizace Islámský stát již nebude mít pod kontrolou území.

"Setkání s provozovateli internetu bylo víc než uspokojivé," uvedl Minniti a vyjádřil politování, že Islámský stát se doposud na internetu cítil "jako ryba ve vodě".

Po pádu syrského města Rakka, které sloužilo jako bašta Islámského státu, panují nyní obavy, že se přeživší islamističtí ozbrojenci v počtu 25 až 30 tisíc zorganizují k dalšímu boji. Nejméně 5000 z nich jsou občany některé ze zemí Evropské unie a jejich návrat je považován bezpečnostními experty za mimořádně nebezpečný.

Dřívější hlavní bašta Islámského státu padla. Syrské město Rakka dobyly arabsko-kurdské milice

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!