Policie po útoku na fotbalisty Dortmundu zadržela podezřelého, útočil kvůli poklesu akcií | E15.cz

Policie po útoku na fotbalisty Dortmundu zadržela podezřelého, útočil kvůli poklesu akcií

Autobus fotbalistů Borussie Dortmund poškozený výbuchem
Autobus fotbalistů Borussie Dortmund poškozený výbuchem
• 
ZDROJ: ČTK

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Německá policie v souvislosti s nedávným útokem na autobus s fotbalisty Dortmundu zadržela osmadvacetiletého německého Rusa, kterého z činu podezřívá. S odvoláním na německou prokuraturu to dnes uvedla agentura DPA. Motivem činu byly podle všeho burzovní spekulace, které počítaly s propadem ceny akcií fotbalového klubu.

Policie muže dopadla v okolí Tübingenu ve spolkové zemi Bádensko-Württembersko. Úřady vedly zadrženého již dlouho v patrnosti, napsal deník Rheinische Post s tím, že to nebyl extremista, neboť jednal z chamtivosti.

Zadržený podle prokuratury 11. dubna, tedy v den útoku, získal opce na akcie fotbalového klubu se splatností 17. června. Obchod byl uskutečněn přes internet z hotelu, odkud autobus s hráči odjel. Prokuratura se domnívá, že muž spekuloval na propad kurzu. Zadržený v hotelu pobýval od 9. dubna a ze svého podkrovního pokoje měl výhled na budoucí dějiště atentátu.

Autobus s fotbalisty Dortmundu minulý týden cestou na domácí zápas čtvrtfinále Ligy mistrů s Monakem poškodily tři exploze. Zranění ruky při nich utrpěl španělský obránce Marc Bartra, který byl převezen do nemocnice, kde se podrobil operaci. Zraněn byl i jeden z policistů, který autobus doprovázel.

 

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video