Předseda ruské dumy: Válka s Ukrajinou by trvala nejdéle čtyři dny | e15.cz

Předseda ruské dumy: Válka s Ukrajinou by trvala nejdéle čtyři dny

Ruské vrtulníky Mil Mi-24
Ruské vrtulníky Mil Mi-24
• 
ZDROJ: Igor Dvurekov, Wikimedia Commons (CC BY-SA 3.0)

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Pokud by se Rusko pustilo do války s Ukrajinou, boje by trvaly nanejvýš čtyři dny. Prohlásil to na semináři v budově ruského parlamentu v Moskvě šéf dolní komory Sergej Naryškin. „A všichni si uvědomují, jaký by byl výsledek,“ citovala ruského politika agentura RIA Novosti.

Předseda Státní dumy se ohradil proti tvrzení německých účastníků semináře, že ruská armáda v Donbasu bojuje s ukrajinskou. Z podílu ruských jednotek na boji východoukrajinských separatistů proti Kyjevu obviňuje Moskvu ukrajinské vedení i velká část západních států. Rusko přítomnost svých vojsk v Donbasu popírá.

„Kdyby z nějakých příčin bylo Rusko nuceno vést bojové operace či odvracet agresi země srovnatelné svým potenciálem s Ukrajinou, pak doufám, že každý chápe, kolik dní by takový konflikt trval,“ řekl Naryškin. „Dva, tři, nanejvýš čtyři dny. A všichni chápou, jaký by byl výsledek tohoto konfliktu,“ dodal.

Ukrajinské vedení na výroky ruského politika reagovalo ironicky. Oleksandr Turčynov, šéf ukrajinské Bezpečnostní rady, označil Naryškinova slova za symptom vážných problémů ruské armády. „Mají jistě velké problémy, když dokonce šéf Státní dumy varuje, že v případě konfliktu s Ukrajinou se Rusko neudrží ani čtyři dny,“ napsal Turčynov ve facebooku.

Za Ukrajinu dobrovolně bojuje pianista i filozof, říkají dokumentaristé

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newslettery