Při havárii autobusu v Řecku zahynuli tři Češi | E15.cz

Při havárii autobusu v Řecku zahynuli tři Češi

minibus - ilustrační foto
minibus - ilustrační foto
• 

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Tři čeští turisté dnes zahynuli při havárii autobusu u města Grevena v severním Řecku. Kromě dvou turistek ve věku 25 let, které zemřely na místě, podlehl svým zraněním i jeden z lidí převezených do nemocnice. Další vážně zraněný Čech byl podle českého velvyslanectví v Aténách operován. Jeho stav je vážný, lékaři jsou ale optimističtí.

Podle řecké policie je mimoto lehce zraněno dalších sedm lidí. V minibusu s českou poznávací značkou, který se po kolizi s jiným vozidlem převrátil, jelo 21 českých občanů.

Podle mluvčího Asociace českých cestovních kanceláří a agentur Tomia Okamury bylo 19 osob včetně řidiče převezeno do nemocnic. Šlo o klienty ostravské cestovní kanceláře Nikolas Tours a všichni byli podle něj pojištěni proti úrazu. Podle serveru řecké agentury APE bylo ve vozidle i několik dětí.

„Jsou to většinou starší lidé, kteří tady tráví dovolenou, byli na výletě v Meteorách (kláštery ve středním Řecku - pozn. ČTK) a vraceli se zpátky. Údajně do minibusu, kterým těch 21 lidí jelo, někdo naboural,“ řekl český konzul Jaroslav Zajíc s odvoláním na svědectví delegátky cestovní kanceláře.

Podle řeckých serverů odvezly zraněné přivolané sanitky do nemocnic v Greveně, Soluni a Ioanniny na severu země. Dva nejvážněji zranění byli na soluňské jednotce intenzivní péče. Jeden z nich svým zraněním podlehl, u druhého jsou podle Zajíce lékaři optimističtí.

Nehodu u silničního mostu na trase Ioannina - Kozani zavinila kolem 17 hodin místního času (16 hodin SELČ) podle serveru newsit.gr řidička terénního vozu, která do autobusu narazila zezadu. Český minibus se po střetu převrátil na bok a začal částečně hořet, ale plameny se podařilo rychle uhasit. „Ještě, že jsme neuhořeli i my,“ řekla podle newsit.gr lámanou angličtinou jedna z cestujících.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video