Při výbuchu nálože v Turecko zemřelo 17 lidí. Ankara viní Kurdy | e15.cz

Při výbuchu nálože v Turecko zemřelo 17 lidí. Ankara viní Kurdy

Při výbuchu bomby na východě Turecka zahynulo 17 lidí
Při výbuchu bomby na východě Turecka zahynulo 17 lidí
• 
ZDROJ: čtk/ap

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Po výbuchu bomby na východě Turecka zahynulo 17 lidí, z toho osm civilistů. Dalších 27 osob bylo zraněno. Oznámil to guvernér provincie Hakkari, kde bomba v autě nedaleko policejní stanice explodovala. Turecký generální štáb dříve informoval o devíti mrtvých vojácích a útok připsal zakázané Straně kurdských pracujících (PKK).

Bomba explodovala dnes dopoledne místního času poblíž policejní stanice nedaleko města Şemdinli, které leží poblíž hranic s Irákem a Íránem. Exploze nastala v okamžiku, kdy policie prováděla kontroly vozidel na silnici.

Turecká armáda rovněž oznámila, že v reakci na útok provádí v regionu rozsáhlou operaci za podpory letectva. Uvedl to turecký deník Hürriyet.

PKK vede ozbrojený boj za autonomní Kurdistán od roku 1984 a dosud si její střety s tureckými bezpečnostními složkami vyžádaly na 40 tisíc obětí. Po dvouletém příměří boje znovu propukly loni v létě, když se Ankara zapojila do konfliktu v Sýrii a v Iráku, kde útočí i na tábory PKK.

Radikálové z PKK provádějí zejména na jihovýchodě země, ale i v jiných městech atentáty, jejichž terčem jsou hlavně turecké bezpečnostní složky.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video