Priebus končí. Novým šéfem Bílého domu jmenoval Trump ministra Johna Kellyho | E15.cz

Priebus končí. Novým šéfem Bílého domu jmenoval Trump ministra Johna Kellyho

ČTK

Americký prezident Donald Trump dnes jmenoval novým personálním ředitelem Bílého domu dosavadního ministra vnitřní bezpečnosti Johna Kellyho. Rozhodnutí, o němž americká média již několik dní spekulovala, oznámil na twitteru. Kelly ve funkci nahradí Reinceho Priebuse, jehož v posledních dnech ostře kritizoval nový šéf Trumpovy komunikace Anthony Scaramucci, podle něhož Priebus stojí za úniky informací z prezidentova okolí do médií.

"S potěšením vás informuji, že jsem právě jmenoval generála/ministra Johna F.Kellyho personálním šéfem Bílého domu. Je to skvělý Američan," napsal Trump na twitteru s tím, že Kelly odvede v jeho úřadě "fantastickou práci" a že byl výborným ministrem. Priebuse, který v posledních týdnech ztratil jeho sympatie, nazval "dobrým mužem", jenž dobře sloužil své vlasti.

Sankce proti Rusku jsou schválené. Trump je může ještě zpřísnit

Trump začal podle listu The New York Times hledat za Priebuse náhradu ve chvíli, kdy před týdnem přijal nového šéfa tiskového oddělení Scaramucciho. Ten si podle lidí z Trumpova okolí prezidenta získal vulgárními verbálními útoky na bývalého předsedu řídícího výboru Republikánské strany, které se podobaly Trumpovu agresivnímu stylu.

Podle newyorského listu však blízcí poradci prezidenta od jmenování Kellyho odrazovali.

Trump: Apple postaví v USA tři velké továrny, slíbil to šéf firmy
Donald Trump se chce zbavit ministra spravedlnosti Sessionse, uvádí americký tisk

Autor: ČTK
 

Články odjinud

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!