Rada VZP schválila novému řediteli Kabátkovi plat 225 tisíc korun | E15.cz

Rada VZP schválila novému řediteli Kabátkovi plat 225 tisíc korun

Zdeněk Kabátek
Zdeněk Kabátek
• 
ZDROJ: ministerstvo zdravotnictvi

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Nový generální ředitel Všeobecné zdravotní pojišťovny Zdeněk Kabátek bude mít měsíční plat 225 tisíc korun. Schválila to dnes správní rada VZP na prvním zasedání pod vedením nového šéfa rady a náměstka ministra zdravotnictví Petra Noska.

Informaci uvedl jeden ze členů třicetičlenné správní rady s tím, že opozice se při hlasování převážně zdržela. Stejný plat jako Kabátek měl Pavel Horák, který se na listopadovém jednání správní rady k 1. prosinci funkce vzdal. Podobně jako on by k měsíčnímu platu měl mít Kabátek, který dosud pracoval jako ředitel odboru na ministerstvu zdravotnictví, roční odměnu, která může dosáhnout až šestinásobku jeho platu, tedy 1,35 milionu.

Správní rada měla dnes na programu také kontrolu plnění zdravotně-pojistného plánu, IZIP a prodej nemovitostí. Informace o těchto bodech zatím nejsou dostupné.

Sporný projekt internetových zdravotních knížek IZIP dlouhodobě kritizoval ministr Leoš Heger. VZP po vypovězení všech smluv obnovila smlouvu se společností IZIP pouze na provoz portálu, kterým komunikuje s lékaři, nemocnicemi a klienty.

:

David Klimeš: Změna VZP? Jeden Kabátek nestačí

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video