Řecko pokračuje v privatizaci, železniční společnost Trainose prodalo Italům | E15.cz

Řecko pokračuje v privatizaci, železniční společnost Trainose prodalo Italům

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Řecko dnes dokončilo prodej železniční společnosti Trainose italské státní železnici Ferrovie dello Stato (FS), která za ní zaplatí 45 milionů eur (1,17 miliardy korun). Oznámil to dnes předseda řecké vlády Alexis Tsipras. Prodej železnice je součástí privatizačního programu, který je jednou z klíčových podmínek záchranného programu země. Prodejem státních aktiv by Řecko mělo do roku 2018 získat šest miliard eur.

"Je to velmi významná investice a řekl bych také počátek celé řady důležitých investic Itálie do řecké ekonomiky," prohlásil Tsipras.

Italská společnost uvedla, že je připravena v následujících letech vynaložit až půl miliardy eur na modernizaci železnic, zejména na nákup nových vlakových souprav.

Prodej zachránil řecké železnice před zavřením. Pokud by vláda firmu nezprivatizovala, musela by vrátit více než 700 milionů eur, které podnik získal v rámci státní pomoci, což by znamenalo uzavření firmy.

Nynější úspěšný prodej je součástí privatizačního procesu, k němuž zadlužené Řecko přistoupilo výměnou za mezinárodní finanční pomoc v rámci záchranného programu dohodnutého s věřiteli v létě 2015.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.