Rusko nenechá jakékoli americké sankce bez odpovědi, varoval Medveděv | E15.cz

KoronaHelpdesk E15

Jak ekonomicky přežít koronavir

Více k tématu

Rusko nenechá jakékoli americké sankce bez odpovědi, varoval Medveděv

Rusko nenechá jakékoli americké sankce bez odpovědi, varoval Medveděv
Ruský premiér Dmitrij Medveděv a prezident Vladimir Putin
• 
ZDROJ: reuters

ČTK

Jakékoli sankce USA, které se dotknou ruských bankovních operací nebo devizového obchodu, bude Rusko považovat za vyhlášení obchodní války, řekl podle místních médií ruský premiér Dmitrij Medveděv. Moskva na americké sankce podle něj odpoví politicky i ekonomicky nebo dalšími prostředky, bude-li to nutné.

„Naši američtí přátelé by o tom neměli pochybovat,“ dodal předseda ruské vlády během cesty na Kamčatku. Více ale budoucí sankce komentovat nechtěl.

Medveděv tak reagoval na středeční oznámení amerického ministerstva zahraničí, že Washington chystá nové sankce vůči Rusku kvůli přesvědčení, že Moskva stojí za útokem nervově paralytickým jedem proti ruskému agentovi Sergeji Skripalovi a jeho dceři Juliji v Británii. Sankce mají vstoupit v platnost 22. srpna nebo blízko tomuto datu.

Spory mezi velmocemi zpomalí světový obchod, předpovídá WTO

Nová americká opatření kritizoval už ve čtvrtek mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov. Vyhlášení dalších sankcí proti Rusku se podle něj rozchází s konstruktivním ovzduším schůzky prezidentů Vladimira Putina a Donalda Trumpa v Helsinkách minulý měsíc. Na protiopatření je ale podle Peskova ještě brzy. Jen o pár hodin později ovšem mluvčí ministerstva zahraničí Marija Zacharovová oznámila, že na protiopatřeních Rusko začíná pracovat.

Souvislost mezi sankcemi a březnovou otravou Skripala a jeho dcery v anglickém Salisbury, ze které Západ obviňuje Moskvu, Peskov odmítl jako nepřijatelnou.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!