Rusové chtějí po Facebooku, Twitteru a Telegramu zaplatit pokutu. Je to součást boje za regulaci

Facebook a Twitter

Facebook a Twitter Zdroj: Reuters

Facebook a Twitter
Facebook a Twitter
Facebook a Twitter
Facebook a Twitter
5
Fotogalerie

Soud v Rusku vyměřil internetovým společnostem Facebook, Twitter a Telegram pokuty za to, že na svých platformách nemazaly nezákonný obsah. Nejvyšší pokutu dostal Telegram, a to 11 milionů rublů (více než tři miliony korun). Facebook má podle soudu zaplatit šest milionů rublů (téměř dva miliony korun) a Twitter 5,5 milionu rublů. Informovala o tom dnes agentura Reuters.

Moskva v posledních měsících podniká kroky k regulaci a omezení síly sociálních médií a velkých technologických společností. Vyměřuje pokuty za nezákonný obsah a zároveň se snaží přimět zahraniční technologické podniky, aby v Rusku otevřely své kanceláře a uchovávaly osobní údaje o občanech Ruské federace na ruském území.

Americké společnosti Facebook a Twitter provozují stejnojmenné internetové sociální sítě. Telegram je komunikační aplikací, kterou založili ruští programátoři a podnikatelé Pavel a Nikolaj Durovovi.

Ruské úřady už od října zpomalují rychlost sítě Twitter s vysvětlením, že dostatečně nereaguje na výzvy k odstranění závadného obsahu. Tím se v Rusku rozumí například materiály, které jsou vyhodnoceny jako propagace narkotik či sebevražd nebo jako nabádání mladistvých k účasti na nepovolených demonstracích.