Samsung zvažuje přesun části výroby z Mexika do USA kvůli Trumpovi, napsal Wall Street Journal | E15.cz

Samsung zvažuje přesun části výroby z Mexika do USA kvůli Trumpovi, napsal Wall Street Journal

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Jihokorejský výrobce elektroniky Samsung Electronics hodlá rozšířit své výrobní aktivity ve Spojených státech a plánuje tam přesunout část produkce z Mexika. Informovoval o tom dnes list The Wall Street Journal s odvoláním na zdroje obeznámené se situací. Počáteční investice do rozšíření aktivit v USA by se podle zdrojů měla pohybovat kolem 300 milionů dolarů (7,7 miliardy korun).

Zdroje rovněž uvedly, že plány Samsungu byly ovlivněny vítězstvím Donalda Trumpa v amerických prezidentských volbách. Upozornily nicméně, že zatím nepadlo konečné rozhodnutí a podrobnosti plánů se ještě mohou změnit. Trump v předvolební kampani hrozil uvalením vysokých cel na dovoz z Mexika, který podle něj připravuje Spojené státy o pracovní místa.

Společnost Samsung dnes uvedla, že se nachází v počáteční fázi rozhovorů o otevření nového závodu na výrobu domácích spotřebičů v USA. Odmítla se však vyjádřit k údajnému přesunu části výroby z Mexika. Upozornila, že začala přehodnocovat své americké aktivity začátkem podzimu, tedy ještě před listopadovými prezidentskými volbami v USA.

Samsung je největším světovým výrobcem chytrých telefonů, televizorů a paměťových čipů. Konkurenční jihokorejská společnost LG Electronics minulý měsíc oznámila, že ve Spojených státech investuje 250 milionů dolarů do výstavby nové továrny na výrobu domácích spotřebičů.

 

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.