Seat odchází z Ruska. Prodeje mu tam propadly o 57 procent | E15.cz

Seat odchází z Ruska. Prodeje mu tam propadly o 57 procent

Seat Leon Cupra
Seat Leon Cupra
• 
ZDROJ: Seat

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Španělská automobilka Seat, která stejně jako Škoda Auto patří německému koncernu Volswagen, začátkem příštího roku ukončí prodej na ruském trhu. Důvodem jsou zhoršující se hospodářské podmínky v Rusku.

„Značka Seat zastaví prodej nových osobních vozů v Rusku od 1. ledna 2015, a to kvůli poklesu v sektorech, ve kterých je zastoupena, celkové ekonomické situaci v Rusku a výkyvům měnového kurzu,“ uvedl mluvčí ruských aktivit Volkswagenu.

Celkový prodej automobilů v Rusku se v prvních deseti měsících letošního roku podle údajů podnikatelského svazu AEB propadl o téměř 13 procent na méně než dva miliony vozů. V případě samotné značky Seat se prodej snížil dokonce o 57 procent na 1324 vozů.

Poptávku po autech v Rusku tlačí dolů zpomalení hospodářského růstu, za kterým stojí především negativní dopady ukrajinské krize. Generální ředitel společného podniku americké automobilky Ford Motor v Rusku Ted Cannis v září předpověděl, že ruský automobilový trh v příštích dvou letech pravděpodobně nečeká žádné výrazné oživení ze současného útlumu.

Škoda je na tom v Rusku lépe

Volkswagen je z hlediska prodeje největší automobilkou v Evropě a nejpozději do roku 2018 se hodlá stát největší automobilkou na světě.

Škoda Auto čelí poklesu poptávky na ruském trhu lépe než většina ostatních značek. V období od ledna do října její prodej podle AEB meziročně klesl jen o procento na 70 619 vozů. V samotném říjnu se dokonce zvýšil o pět procent.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video