Seat odchází z Ruska. Prodeje mu tam propadly o 57 procent | E15.cz

Seat odchází z Ruska. Prodeje mu tam propadly o 57 procent

Seat odchází z Ruska. Prodeje mu tam propadly o 57 procent
Seat Leon Cupra
• 
ZDROJ: Seat

ČTK

Španělská automobilka Seat, která stejně jako Škoda Auto patří německému koncernu Volswagen, začátkem příštího roku ukončí prodej na ruském trhu. Důvodem jsou zhoršující se hospodářské podmínky v Rusku.

„Značka Seat zastaví prodej nových osobních vozů v Rusku od 1. ledna 2015, a to kvůli poklesu v sektorech, ve kterých je zastoupena, celkové ekonomické situaci v Rusku a výkyvům měnového kurzu,“ uvedl mluvčí ruských aktivit Volkswagenu.

Celkový prodej automobilů v Rusku se v prvních deseti měsících letošního roku podle údajů podnikatelského svazu AEB propadl o téměř 13 procent na méně než dva miliony vozů. V případě samotné značky Seat se prodej snížil dokonce o 57 procent na 1324 vozů.

Poptávku po autech v Rusku tlačí dolů zpomalení hospodářského růstu, za kterým stojí především negativní dopady ukrajinské krize. Generální ředitel společného podniku americké automobilky Ford Motor v Rusku Ted Cannis v září předpověděl, že ruský automobilový trh v příštích dvou letech pravděpodobně nečeká žádné výrazné oživení ze současného útlumu.

Škoda je na tom v Rusku lépe

Volkswagen je z hlediska prodeje největší automobilkou v Evropě a nejpozději do roku 2018 se hodlá stát největší automobilkou na světě.

Škoda Auto čelí poklesu poptávky na ruském trhu lépe než většina ostatních značek. V období od ledna do října její prodej podle AEB meziročně klesl jen o procento na 70 619 vozů. V samotném říjnu se dokonce zvýšil o pět procent.

Autor: ČTK
 

Hlavní zprávy

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!