Kábul: Sebevražedné útoky si vyžádaly nejméně šest mrtvých | e15.cz

Sebevražedné útoky v Kábulu si vyžádaly nejméně 25 obětí

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Při pondělním útoku dvojice sebevražedných atentátníků v afghánské metropoli Kábulu zahynulo nejméně 25 lidí a dalších 45 jich bylo zraněno. S odvoláním na afghánskou policii o tom informovala agentura AP. Mezi mrtvými je osm afghánských novinářů, včetně jednoho pracujícího jako fotograf pro agenturu AFP. K útoku se přihlásila teroristická organizace Islámský stát (IS).

Atentáty se staly na stejném místě v centru města poblíž sídla afghánské rozvědky NDS, velitelství NATO a mnoha zahraničních velvyslanectví. Policie uvedla, že první atentátník jel na motorce. Druhý útočník, který byl pěší, se odpálil až poté, co se na místě shromáždili hlavně novináři. Mezi zabitými místními pracovníky médií je i kameraman televizní stanice TOLO. Při druhém výbuchu utrpěli zranění také dva policisté.

Druhý útočník, který byl pěší, se odpálil až poté, co se na místě shromáždili hlavně novináři. Kromě osmi mrtvých, mezi nimiž je i kameraman televizní stanice TOLO, utrpělo dalších šest novinářů zranění. Útok na pracovníky médií odsoudilo tamější novinářské sdružení.

Předminulou neděli se v Kábulu odpálil sebevražedný útočník před budovou pro registraci voličů, zabil 60 lidí a 130 jich zranil. Mezi oběťmi bylo 22 žen a osm dětí. K útoku se přihlásila organizace Islámský stát, podle něhož cílem byli "šíitští odpadlíci".

A o měsíc dříve útočník IS spáchal sebevražedný útok proti šíitské svatyni v Kábulu, kde se lidé shromáždili, aby oslavili perský nový rok. Výbuch zabil 31 lidí a zranil jich dalších 65.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video