Severní Korea zřejmě odpálila další raketu, ta měla letět východním směrem | E15.cz

KoronaHelpdesk E15

Jak ekonomicky přežít koronavir

Více k tématu

Severní Korea zřejmě odpálila další raketu, ta měla letět východním směrem

Severní Korea zřejmě odpálila další raketu, ta měla letět východním směrem
KLDR odpálila další raketu
• 
ZDROJ: ČTK

ČTK

Severní Korea ve středu ráno místního času (dnes večer středoevropského času) odpálila z provincie Jižní Pchjongan další balistickou raketu. Informovala o tom jihokorejská tisková agentura Jonhap s odvoláním na generální štáb. Informaci o odpálení střely potvrdily i zdroje z americké vlády. Raketa letěla východním směrem zhruba 50 minut a dopadla do moře, do japonské výlučné ekonomické zóny, informovala japonská vláda.

Raketa zatím nezjištěného typu letěla zhruba 50 minut východním směrem. Dopadla do moře maximálně 370 kilometrů od japonského pobřeží. Podle jihokorejského generálního štábu byla střela vypálena v ranních středečních hodinách místního času (19:17 středoevropského času).

Japonský premiér Šinzó Abe svolal mimořádné zasedání vlády. Japonsko se proti dalšímu severokorejskému raketovému testu ostře ohradilo, informoval mluvčí vlády Jošihide Suga. O raketovém testu byl informován americký prezident Donald Trump, uvedl Bílý dům. Jižní Korea a Spojené státy analyzují, o jaký typ rakety se jednalo. Jihokorejský prezident svolal schůzku bezpečnostního výboru.

 USA vyhlásily nové sankce proti Severní Koreji, zahrnují i čínské firmy

KLDR od dubna do září odpálila každý měsíc dvě až tři střely. O tom, že se Pchjongjang chystá k dalšímu raketovému testu, informovaly dnes Japonsko i americké vládní zdroje.

Poslední raketu Severní Korea odpálila 15. září. Poté co přeletěla japonský ostrov Hokkaidó, dopadla do Tichého oceánu.


Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!