USA vyhlásily nové sankce proti Severní Koreji, zahrnují i čínské firmy | E15.cz

USA vyhlásily nové sankce proti Severní Koreji, zahrnují i čínské firmy

ČTK

Spojené státy dnes vyhlásily nové obchodní sankce proti Severní Koreji. Zacíleny jsou na čtyři čínské firmy a jednoho Číňana a také na severokorejské obchodní firmy či lodě.

USA uvalily sankce na čtyři čínské obchodní společnosti a jednoho Číňana, kteří s KLDR prováděli obchody ve výši stovek milionů dolarů. Dále se sankce vyhlášené ministerstvem financí USA vztahují na šest severokorejských přepravních a obchodních společností a 20 lodí. Jedna severokorejská společnost, na něž se nové sankce rovněž vztahují, dodávala pracovníky do zahraničí a působila v Číně, Rusku, Kambodži a Polsku.

Sankce jsou součástí úsilí o narušení financování jaderného a raketového programu země, kterou americký prezident Donald Trump v pondělí vrátil na seznam států podporujících terorismus.

Ministerstvo financí uvedlo, že sankce zasáhnou obchod v celkovém objemu 750 milionů dolarů, realizovaný mezi Čínou a KLDR. Ministr financí Steven Mnuchin zdůraznil, že Spojené státy jsou odhodlány "maximalizovat tlak" zacílený na odstřižení Severní Koreje od vnějších zdrojů obchodu a příjmů.

Sankcionované subjekty rovněž nesmí držet americká aktiva nebo obchodovat s Američany.

USA opět zařadí KLDR na seznam podporovatelů terorismu

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!