Slovenská policie zadržela rektora školy, na níž studoval Bárta | E15.cz

Slovenská policie zadržela rektora školy, na níž studoval Bárta

Vít Bárta
Vít Bárta
• 
ZDROJ: E15 Robert Zlatohlavek

ČTK, bru

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Slovenská policejní inspekce zadržela rektora bratislavské Akademie policejního sboru a další tři funkcionáře školy. Stalo se tak kvůli vyšetřování možného zneužití pravomocí, napsal portál sme.sk.

Kromě rektora policejní akademie Václava Krajníka policisté zadrželi prorektora Tomáše Fazekaše, kvestora Igora Schnorrera a jednu další osobu. Jde o první případ zatčení rektora vysoké školy na Slovensku.

Už ve středu provedla protikorupční policejní jednotka na vysoké škole razii, během níž v kanceláři kvestora zabavila mimo jiné výpočetní techniku. Zatčení představitelů akademie podle šéfa protikorupční jednotky ale nesouvisí s podezřením na podvody týkající se eurofondů, který nyjí policie vyšetřuje.

Portál napsal, že v počítačích mohli policisté najít důkazy o spáchaní dalšího trestního činu, což v pátek vyústilo v zadržení funkcionářů vysoké školy. Instituce se zaměřuje na vzdělávání policistů a pracovníků bezpečnostních služeb.

Akademie policejního sboru se nedávno dostala do pozornosti médií kvůli údajně nestandardnímu postupu při udělení některých titulů doktora práv. Policie ani ministerstvo vnitra ale pochybení školy nezjistily.

Na bratislavské akademii studovali mimo jiné bývalý šéf poslanců Věci veřejných Vít Bárta a jeho bratr Matěj. Ten je spolumajitelem bezpečnostní agentury Mark2 Corporation, dříve pojmenované ABL.

Týdeník Reflex v květnu uvedl, že oba bratři ve svých rigorózních pracích opsali skripta svého učitele. Jejich práce přitom vedl právě zadržený rektor Krajník.

Autor: ČTK, bru

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video