Slovensko pozastavilo nákup škodovek pro policii | E15.cz

Slovensko pozastavilo nákup škodovek pro policii

upravená Škoda Fabia RS
upravená Škoda Fabia RS
• 
ZDROJ: Autorevue.cz

nos, ČTK

Drahá výbava dutila slovenské ministerstvo vnitra k přezkoumání tendru na nové policejní vozy Slovensko pozastavilo nákup části aut od české automobilky Škoda Auto, která loni vyhrála v zemi tendr na dodávku vozů pro policii a další státní instituce. Ministerstvo vnitra nařídilo kontrolu soutěže po zveřejnění informací, že součástí výbavy škodovek jsou údajně drahé radary. Informoval o tom mluvčí ministerstva Gábor Grendel.

Dceřiná společnost mladoboleslavské automobilky Škoda Auto Slovensko uzavřela loni v říjnu se slovenským ministerstvem vnitra rámcovou smlouvu na dodávku fabií. V ní se zavázala poskytnout zhruba čtvrtinovou slevu ze základní ceny automobilu.

Portál autoforum.cz ale upozornil, že část dodaných aut je vybavena drahým radarem. Každé zařízení na měření rychlosti Multaradar přišlo podle smlouvy na 1,1 milionu korun. Dvacet kusů takto vybavených fabií tak vyšlo na bezmála 1,18 milionu eur (30 milionů korun). „Na Slovensku si za cenu Passatů V6 koupili obdobně vybavené Fabie 1,2 TSI,“ napsal portál. V tendru české policie začátkem měsíce zvítězil Volkswagen, který dodá 20 vozů model Passat za více než 30 milionů korun.

Slovenské ministerstvo vnitra tendr na dodávky aut obhajovalo. Ministr ale nařídil soutěž prozkoumat. Do ukončení prověrky proto nebude země nakupovat auta se zabudovaným radarem.

Autor: nos, ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.