Španělsko blízko nové vládě, kina v USA čeká útlum | E15.cz

Španělsko blízko nové vládě, kina v USA čeká útlum

Ranní přehled podle Bloombergu
Ranní přehled podle Bloombergu
• 
ZDROJ: E15.cz

Bloomberg, snk

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Web E15.cz přináší několik důležitých témat, která by vám dnes neměla uniknout.

Dopady americko-íránské krize

Napětí mezi USA a Íránem přináší posilování vojenské účasti Spojených států v regionu. Čekal se opačný postup Pentagonu. Na nejistotu kolem dění na Blízkém východě dál reagují finanční trhy. Výraznější pohyby jsou na ropě. Zlato je nejdražší za posledních sedm let.

Britský parlament v debatě nad Johnsonovými plány

V úterý začíná třídenní zasedání britských poslanců. Diskutovat se bude plán premiéra Borise Johnsona na brexitovou dohodu s Evropskou unií. Vzhledem k většině, kterou Konzervativci mají se čeká hladký průběh schvalování navrhovaných kroků.

Volby ve Španělsku

Socialista Pedro Sanchez bude usilovat o ustavení vlády po osmi měsících patu. Plánuje se spojit s levicovou stranou Podemos  s podporou katalánské nacionalistické strany Esquerra Republicana de Catalunya. Situaci podle agentury Bloomberg pozorně sledují i investoři.

Kina čeká útlum

Rok 2019 byl podle tržeb slabší než rok 2018 a rok 2020 by měl být podle odhadů zase slabší než rok 2019. Tedy alespoň v Americe. Důvod? Chybí silné blockbustery. Do toho vstupují nové streamovací platformy od Disney nebo Apple. Konzultantská společnost MKM Partners uvedla, že očekává čtyřprocentní meziroční pokles tržeb provozovatelů kin, stejný jako mezi lety 2019 a 2018.

Začíná veletrh CES

Největší veletrh spotřební elektroniky CES v americkém Las Vegas, který oficiálně staruje v úterý, už začíná přinášet první zajímavé novinky. Automobilka Daimler například představila koncept vozu inspirovaný filmem Avatar. Vůz s názvem Mercedes-Benz AVTR chce ukázat možnosti propojení člověka a umělé inteligence v oblasti dopravy. Vůz pracuje na bázi biometrických funkcí těla, například dýchání řidiče a podle automobilky tak dochází k přirozené symbióze vozu a člověka.

Autor: Bloomberg, snk

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video