V USA přibylo přes 60 tisíc případů nákazy koronavirem | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak uspět v krizi

Spojené státy drtí koronavirus. Země zaznamenala přes 60 tisíc nakažených za jediný den

ČTK

V USA zaznamenaly úřady dosud nejvyšší denní bilanci nových případů nákazy koronavirem. Podle Univerzity Johnse Hopkinse (JHU) se za 24 hodin infekce potvrdila u více než 60 tisíc lidí. Byl tak překonán smutný, ani ne týden starý rekord, kdy se v USA 3. července potvrdila nákaza u téměř 57 tisíc lidí. Celkem už podle údajů deníku The New York Times počet infikovaných virem SARS-CoV-2 ve Spojených státech překročil tři miliony.

Velice znepokojivé zprávy dnes přišly i ze států, kde se nyní epidemická situace nejrychleji zhoršuje. Texas i Kalifornie nahlásily více než 10 tisíc nakažených za jediný den, což je dosud nejvyšší počet, uvedla agentura Reuters.

Texas se stal teprve třetím amerických státem, který za den zaznamenal více než 10 tisíc nových případů nákazy. Předtím tuto hranici překročil v dubnu stát New York a minulý týden pak Florida. Více než 10 tisíc případů nákazy za den poprvé napočítali rovněž v Kalifornii, kde se během června počet infikovaných zdvojnásobil, a guvernér Gavin Newsom proto minulý týden nařídil opět uzavřít vnitřní prostory restaurací, barů či kin, a to nejméně na tři týdny.

Koronavirus označoval za pouhou chřipečku, teď brazilský prezident Bolsonaro patří mezi nakažené

Epidemie nemoci covid-19 v posledních týdnech v USA nabírá na síle. Od 26. června přibylo půl milionu nových nakažených a počty případů rostou v 37 státech. V průměru se bilance nakažených v celé zemi zvyšuje o 50 tisíc osob denně, což je dvojnásobek oproti číslům z poloviny června. Obětí koronaviru už mají podle JHU Spojené státy přes 131 tisíc, což je nejvíce na světě. Za poslední den přibylo 1100 úmrtí.

Podle agentury AP je Texas dalším smutným dokladem toho, jaké dopady má příliš rychlé uvolňování ochranných opatření. Texaský republikánský guvernér Greg Abbott začal s uvolňováním už v květnu, v posledních týdnech však byl nucen změnit kurz a mimo jiné nařídil opětovné uzavření restaurací či povinné nošení roušek.

Ekonomika už píše druhou část písmene V, věří největší evropské oběti pandemie
Život na dluh budoucích generací nemohl vydržet, říká ekonomka Danuše Nerudová

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!