Spotify bojuje proti koronaviru a pomáhá umělcům | E15.cz

Spotify bojuje proti koronaviru a pomáhá umělcům

Patrik Borýsek

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

I hudební průmysl zasáhla aktuální omezení v důsledku koronaviru. Spotify spustilo speciální projekt COVID-19 Music Relief, který má za cíl pomoci těm hudebníkům, kteří byli negativně zasaženi koronavirem.

Spotify se spojilo s organizacemi, které těmto umělcům finančně pomáhají, jako jsou MusiCares, PRS Foundation a Help Musicians. Těm pomůže v získávání prostředků a poskytne prostor k propagaci. Zároveň jim i samo přispěje. 

Chystá se rovněž nová funkcionalita. Umělci budou moci na svůj profil vložit možnost k vlastnímu fundraisingu. Za darování financí tímto způsobem si pak streamovací služba nebude účtovat žádné poplatky. Služba také přidává speciální informativní sekci o COVID-19 přímo do aplikace.

Platforma rovněž snižuje ceny svých nástrojů pro tvůrce hudebního obsahu, SoundBetter a Soundtrap. Více informací a možnost darovat je dostupná přímo na webu projektu.

Podobně zábavnímu průmyslu pomáhají i další globální populární služby jako YouTube, Amazon Music nebo Tidal. Netflix například před několika dny založil fond s objemem 100 milionů dolarů s možností čerpat z něj prostředky na tvorbu.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video