Koronavirus drtí aerolinky. Ruší stovky letů | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak uspět v krizi

Stovky zrušených letů. Koronavirus drtí aerolinky, turisté své cesty odkládají

ČTK

Britské aerolinky British Airways a jejich irský nízkonákladový konkurent Ryanair ruší stovky letů. Kvůli obavám z šíření koronaviru omezují cesty turisté, méně pracovníků vysílají na služební cesty také firmy. Leteckým společnostem tak klesá poptávka, píše server BBC.

British Airways ruší 226 letů v období od 16. do 28. března včetně spojení do New Yorku, Itálie, Francie, Rakouska, Belgie, Německa, Irska a Švýcarska. Ryanair škrtne 25 procent letů do Itálie a zpět od 17. března do 8. dubna.

„Na příští dva týdny máme rezervací dostatek, ale v předběžných rezervacích od konce března s přesahem do začátku dubna je patrný výrazný pokles. Má smysl omezovat vybrané lety na letiště, která byla nejvíce zasažena propuknutím nemoci COVID-19, a zpět,“ uvedl šéf Ryanairu Michael O'Leary.

O'Leary odmítl upřesnit, kolika letů a pasažérů se opatření dotkne. Dodal nicméně, že nebude mít vliv na hospodářské výsledky finančního roku, který firma uzavře 31. března.

Kvůli šíření nového typu koronaviru neposkytla minulý týden výhled na letošní finanční rok letecká skupina IAG, která je mateřskou firmou aerolinek British Airways. Loni jí provozní zisk klesl o 5,7 procenta na 3,29 miliardy eur (asi 84 miliardy korun).

Koronavirus v Rakousku a Německu: Je bezpečné vyrazit na lyže do Tyrolska? >>>

Cestovní kanceláře čekají miliardové ztráty, varuje odbornice
Diskonty budou fungovat i v krizi, říká partner realitních fondů ZDR Roman Latuske
Česko má pátý případ nákazy koronavirem, žádný nemocný nemá vážnější příznaky

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!