Střelec ve Virginii postřelil amerického kongresmena | e15.cz

Střelec ve Virginii postřelil amerického kongresmena

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Při střelbě na tréninkovém zápase baseballu v americké Virginii byl zraněn člen americké Sněmovny reprezentantů Steve Scalise. Podle televize CNN byli při incidentu zraněni i dva členové kongresové ochranky, ani ti nejsou v ohrožení života.

Místní policie na twitteru informovala, že podezřelý je ve vazbě. Motiv útočníka není znám. Podle místní policie bylo převezeno do nemocnice celkem pět zraněných.

Střelec zaútočil časně ráno místního času na tréninku baseballu kongresového týmu. Na místě tak bylo podle CNN několik členů a zaměstnanců Kongresu. Zraněn byl člen Sněmovny Scalise (51), který je trojkou republikánů ve Sněmovně. Byl převezen do univerzitní nemocnice, jeho stav jeho stabilizovaný.

"Měl poloautomatickou zbraň. Střílel kolem sebe na různé lidí," popsal události televizi CNN další člen Sněmovny Mo Brooks. Na pravidelném tréninku byl i další kongresman Steve Pearce, který na svém twitteru napsal, že je v pořádku.

Ke střelbě se vyjádřil už i prezident Donald Trump, který uvedl, že on i viceprezident jsou informováni a situaci průběžně sledují.

Podle svědků útočník vypálil nejméně padesát střel. Republikánský senátor Jeff Flake řekl americkým médiím, že střelba trvala asi deset minut. Podle Flakea byl střelec před zadržením rovněž postřelen.

"Kdyby tam nebyla kongresová ochranka, byl by to masakr," řekl televizi MSNBC senátor Rand Paul, který byl rovněž na ranním tréninku přítomen.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newslettery