Sýrie: Rusko a USA chtějí zlepšit koordinaci vojenských operací | E15.cz

Sýrie: Rusko a USA chtějí zlepšit koordinaci vojenských operací

Ruský letoun Su-24
Ruský letoun Su-24
• 
ZDROJ: ctk/AP

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Rusko a Spojené státy se shodly na nezbytnosti zlepšit koordinaci při svých vojenských operacích v Sýrii. Chtějí tak zabránit incidentům při jejich provádění v zaplněném vzdušném prostoru nad Sýrií. Představitelé Pentagonu se svými ruskými protějšky dospěli k této dohodě během sobotní videokonference, oznámilo dnes ruské ministerstvo obrany.

Jeho šéf, ministr Sergej Šojgu, téhož dne přicestoval na neohlášenou návštěvu Sýrie. Prohlédl si tamní ruskou základnu a mluvil s prezidentem Bašárem Asadem o vojenské spolupráci.

Spojené státy při videokonferenci vyjádřily „značné znepokojení“ kvůli ruským vzdušným úderům, vedeným podle Washingtonu proti bojovníkům podporovaným mezinárodní koalicí v čele s Američany na jihu Sýrie.

Rusko vyslalo své letectvo do Sýrie loni v září, letos v březnu nařídil prezident Vladimir Putin část kontingentu stáhnout. Rusko v rámci své kampaně intenzivně bombardovalo oblasti držené syrskou opozicí.

Podle ní a podle organizací na ochranu lidských práv ruské síly útočí na nemocnice, školy a infrastrukturu a mají na svědomí stovky civilních obětí.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video